Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - SELÇUK TEMSİLCİLİĞİ BAHAR PİKNİĞİ

 

İzmir 1 No’lu Şube teşkilat alanı içerisindeki Selçuk Temsilciliği tarafından bahar pikniği düzenlendi. Selçuk Çamlık köyü Çamlık Tren İstasyonu piknik alanında düzenlenen pikniğe Şube Başkanı Merih Eyyup DEMİR, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Sami Egemen DURGUN, Şube Mevzuat Sekreteri Hanifi BAŞKAN, Şube Sosyal İşler Sekreteri Ferit KÖROĞLU, Şube Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Ahmet Sertan ŞİRİN, Selçuk İlçe Temsilciliği Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldılar.

             Selçuk İlçe Temsilcisi Mehmet KAYA tarafından yapılan açılış konuşmasında, Selçuk ilçesinde yapılan sendikal çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Yakın zamanda imzalanan promosyon anlaşmasında eğitim çalışanlarının kazançlarını anlatan KAYA, bu mücadelelerin üye sayımızın artışıyla birlikte çok daha güçlü bir yapı altında sürerek devam edeceğini belirtti. Daha sonra söz Şube Başkanı Merih Eyyup DEMİR, 15 Mayıs itibariyle ilçelerde mutabakat metinlerinin imzalandığını, ancak birçok ilçede sorunlar yaşandığını, bu sorunların Türk Eğitim-Sen’den kaynaklanmadığını, yetki mücadelesi adı altında sürdürülen mücadelenin başka bir sendika tarafından şaibeli bir şekilde değerlendirildiğini ve bu sürecin memurların yürek ferahlığıyla kabul edecekleri bir dönem olmayacağını söyledi. DEMİR, sendikacılığın sadece yetki kavramı altında basitleştirilmemesi gerektiğini, temel sendikal mücadelemizin grevli toplu sözleşme hakkı olduğunu belirtti, hangi şart altında olursa olsun bu mücadelemizin devam edeceğini anlattı. Milli Eğitim sistemimizin nerede olduğunun ve nereye götürüldüğünün yönetenler tarafından dahi anlaşılamadığı bir dönemden geçildiğini belirten DEMİR, bu süreçte tüm yapılanlara rağmen üye sayısında sağlanan artışının eğitim sendikacılığının temel faaliyet alanı olan öğretmenler odası ve eylem alanlarında ayakta kalan tek sendika olmalarından kaynaklandığını anlattı. DEMİR, şube teşkilat alanı içerisinde bulunan Bayındır ilçesinde düzenlenen Çiçek festivali kapsamında sendikamız tarafından düzenlenen etkinliğin, Selçuk İlçe Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen bahar pikniği gibi faaliyetlerin artarak devam edeceğini, bu gibi sosyal faaliyetlerin sendikamızın çok büyük bir aile olmasından ve sendikacılığın sosyal yönünün de daha iyi kavranması açısından önemli olduğunu belirtti. DEMİR, şube başkanlığı tarafından yakın zamanda yapılacak olan bir başka sosyal faaliyet içerisinde birlikte olma dilekleriyle Selçuk İlçe Temsilciliği yönetim kurulu üyeleri Mehmet KAYA, Turan ÜYE, Ali CAN ve Kemal GÜNEY’e teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

             Bahar pikniği, uçurtma şenliği ve çeşitli aktivitelerle devam etti. Günün sonunda Türk Eğitim-Sen ailesi olarak birlikte olmanın mutluluğu paylaşıldı ve piknik en yakın zamanda tekrar biraraya gelme dilekleriyle sona erdi.

01.06.2011 tarihinde eklendi ve 1,511 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36