Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - GAZİEMİR İLÇE TEMSİLCİLİĞİ KAHVALTI ETKİNLİĞİ

Gaziemir İlçe Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliği Gaziemir Tepe Restaurant Tesislerinde yoğun katılımla gerçekleştirildi.Etkinliğin açış konuşmasını Gaziemir İlçe Temsilcimiz Okan Çelikpençe yaptı.Çelikpençe konuşmasında,Milli Eğitim sistemimizin temel yapı taşları olan biz eğitimcilerin Türk Eğitim Sen çatısı altında bir aile bütünlüğü içerisinde ve ilkelerinden taviz vermeden hak mücadelesi veren bir kurum olduğumuzu söyledi.Eğitim camiasında yaşanan olaylardan etkilenmeden geleceğimizin teminatı yavrularımızın en iyi eğitimi almaları için mücadele verdiklerini anlattı.Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.Etkinlikte bir konuşma yapan Şube Başkanımız Merih Eyyup DEMİR genel gündem değerlendirmesi yaptı.Demir,konuşmasında şunları söyledi:

Sendikacılık,özellikle memur sendikacılığı tarihi bugünleri hafızasına kaydedecektir.Ocak, Şubat ve Mart aylarında, Türkiye'de  en fazla üyeye sahip olan sendika olduğumuzu biliyoruz. Ancak bu yıl yapacak oyunları kalmadığı için 1 Mart tarihli 6528 Nolu yasayı kullanmaya başladılar.Bu yasa maalesef içerisinde Milli Eğitim sistemimizi temelinden sarsacak maddelerle doludur. İl müdürleri ve ilçe müdürlerinin görevleri sona erdi. Ayrıca yaptığımız çalışmalara göre 80 bin okul yöneticisinin de görevleri bitecek. Bu durumu malum sendika, alanda etik dışı kullanmaya  başladı. Sendikal kimliği olmayan ve bürokrasiyi temsil eden kişiler, atama yetkisi Vali'de olmasına rağmen,  "Seni buraya atayacağız" diyerek baskı yapmaya başladılar. Bu durum sendikacılık tarihinde kara bir lekedir. Biz, "önce ülkemiz" ilkesi çerçevesinde hareket ediyoruz. Aynı zamanda  üyelerimizin ve toplumun menfaatini de düşünmek zorundayız. Kişiye özel sendikacılığı da hiçbir zaman yapmadık ve yapmayız. Bugüne kadar bir kişinin canı yanıyorsa onun için sonuna kadar mücadele ettik. Ama hiçbir zaman, okul yöneticiliğine kadar "ben atarım" süreci içinde olmadık. 

Ancak yasanın Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Anayasa Mahkemesi'ne taşınmasıyla birlikte Yüksek Mahkeme kararının beklenmesi gerektiği de aşikardır.

Ünlü tarihçi Yusuf Halaçoğlu, 1915  olaylarını tüm gerçekliğiyle ortaya koydu. Bu durumu Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili, yeni manevra olarak değerlendiriyorum.

Son dönemde özellikle milli eğitim yasasıyla ilgili süreçle birlikte, kendi sorunlarımıza eğilemedik. Ama tabi ki bizim temel sorunlarımız da çözülmüş değil. 2004 yılında çıkarılan ve hala hakkında bir şey yapılmayan bir uzman öğretmenlik konusu da var. Genel İdare Hizmetleri Sınıfı çalışanı arkadaşlarımızın çözülmemiş,çözüm beklemekte olan onlarca sorunu vardır.4/C personeli artık Milli Eğitim sistemi içerisinde vakit geçirilmeden ele alınması gereken temel konulardan birisi durumuna gelmiştir.Çözüm bekleyen onlarca sorunumuz varken eğitim sistemimizi farklı noktalara çekmeye çalışmak ve gündemi saptırmakla kimsenin elde edebileceği bir şey yoktur.

26.04.2014 tarihinde eklendi ve 2,124 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
  • kadir parmak
    buca için bizde istiyoruz başkanım.EDİTÖR:10 mayıs cumartesi günü yapılacak etkinlik için yakın bir tarihte bilgilendirme yapılacaktır.
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36