Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - ÖDEMİŞ TEMSİLCİLİĞİ 19 MAYIS PİKNİĞİ

Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Ödemiş Temsilciliği tarafından Birgi Saklıbahçede düzenlenen Geleneksel 19 Mayıs piknik etkinliğine, İzmir 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri,  Türk Sağlık Sen üyeleri, Türk Eğitim Sen Bayındır İlçe Temsilciliği, Türk Eğitim Sen Beydağ ilçe Temsilciliği, İzmir 2. Bölge MHP Milletvekili adayı Recep AKAN ve çok sayıda eğitim çalışanı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Türk Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Tuncay ÜNSAL yaptı. Ünsal konuşmasında;

 19 Mayıs 1919, Atatürk önderliğinde Samsun’da milli mücadelenin fiilen başlatıldığı, Türk milletinin zorluk ve yokluklara rağmen emperyalist güçlere karşı durduğu, hürriyet mücadelesine tüm benliğiyle yürüdüğü bir başlangıcın tarihidir. 

19 Mayıs 1919, emperyalizme karşı direnişin sembolüdür, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ilk adımıdır.

Böylesine önemli bir tarih ne yazık ki un ufak edilmeye çalışılmaktadır. Bilindiği gibi Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği değiştirilmiş 19 Mayıs’ın stadyumlarda ve alanlarda görkemli bir şekilde, halkın katılımıyla kutlanması engellenmişti. Nitekim bu yıl 23 Nisan’da aynı akıbete uğramıştı.

Bizler 19 Mayıs kutlamaları yasaklandığından beri burada buluşuyoruz. Ayrıştırmaya, bölmeye çalışanlara inat, milli kimliğimizle sorunları olanlara inat, T.C. den rahatsızlık duyanlara inat buradayız.

Andımızı okullardan kaldıranların, Bayrak şiirini ders kitaplarından çıkaranın, TÜRKÜM DEMEKTEN RAHATSIZLIK DUYANLARIN 19 Mayıs ruhunu, 100. Yılını kutladığımız Çanakkale ruhunu anlamaları mümkün değildir.

 “Biz kimseyi ayırmadık diyenler Allah’tan korkmalıdır” İnsanları bölük pörçük ettiniz, size yandaş olmayanları darmadağın ettiniz. On binlerce yöneticiyi görevinden aldınız, işini yapan değil, sizin işinize yarayan adam arıyorsunuz. Hastaneleri inceleyin bir tane Türk Sağlık-Sen üyesi yönetici var mı?

Bu ülke bizim ve hepimizin evlatları yaşayacak. Onlara sağlam bir ülke bırakmalıyız. 

Ne yazık ki, kirli bir düzen var ve devam ediyor. Sendikaların önemli, bir mücadele ortaya koymaları gerekir.

Birileri çıkıyor, bana üye olmazsan şöyle olur böyle olur diyor. Maalesef bazı insanlar gidiyor, menfaat, koltuk, itibar ve para için teslim oluyor. Yazıklar olsun diyorum ve diyorum ki, kazandığınız itibar size, kaybedilmiş bir kişilik, kaybedilmiş bir şeref, kaybedilmiş bir onur olarak geri dönecektir. Bilmiyor musunuz? İşte biz buradayız korkmuyoruz.

Biz senin ağa babandan korkmuyoruz ki senden korkalım.

Sendikacılık durağanlığı asla kabul etmeyen bir alandır. Birçok problemin yaşandığı, memurların adeta hasım gibi görüldüğü günümüzde, sendikal faaliyetler çok daha önemli hale gelmiştir.


Kamuoyunda memurlarımızla ilgili oluşturulmak istenilen algı, hepimizin malumudur, siyasi iktidar ve bürokrasi, yönetim beceriksizliklerini memurların üzerine yıkmak için her türlü ifadeyi fütursuzca kullanmaktadır.

Türkiye Kamu Sen susmadı, Türkiye Kamu Sen korkmadı, Türkiye Kamu Sen sendikacılığı iktidarın eteklerine yapışmak olarak hiç görmedi. Türkiye Kamu Sen, korkunun egemen kılınmaya çalışıldığı bugün, sesini hiç kısmadı, kısmak isteyenlere hiç prim vermedi. Türkiye Kamu Sen, sendikacılığı kolaycılığa kaçarak, sarılaşmak olarak anlayanlara inat, biz sarı sendika olmayacağız, bize güvenen insanları satmayacağız, yarı yolda bırakmayacağız diyerek, her zeminde sözünü söyledi, tepkisini ortaya koydu.

Yıllardır bu anlayışla, sendikacılık yapmaya çalışıyoruz, bizi bitirmeye çalışanlar bitmediğimizi gördüler. Bitmek bir yana, tam aksine, büyüyerek yolumuza devam etmemizin, en önemli sebebi, şuurlu insanların bu yola baş koymasıdır. Türkiye Kamu Sen’in mücadelesini anlamış olan bu kitleler olduğu sürece, Türkiye Kamu Sen’in, delikanlı sendikacılık anlayışı hız kesmeden devam edecektir.

Kimseyi korkutmadan, kimseyi ezmeden, kimseye ulufe dağıtmadan da, bu ülkede sendikacılık yapılacağını herkese bundan sonra da göstereceğiz. Nefsine kul olmuş insanların, gerçekte sendikacılık yapamayacağını, memurları pazarlayanların, çalışma hayatının problemlerinden hiç haberdar olmayanların eninde sonunda silineceğini anlatmaya devam edeceğiz.

Biz yenilmeyeceğiz! Biz yenilmemeliyiz. Bizim yenilmemiz demek; ahlakın, erdemin, cesaretin, cesur yüreklerin yenilmesi anlamına gelir. İşte bu mücadelenin bir ulvi bir tarafı da budur.

Biz Türk eğitimcileri olarak; geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi şuurlu nesiller olarak yetiştirmeye devam edeceğiz ve onlara güzel bir gelecek bırakmak için elimizden geleni yapacağız. Bu vesileyle Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, kahraman yürekli aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Etkinlik bitiminde katılımcılarla birlikte toplu halde ANDIMIZ okundu.

Öğlen saat 12.00’da başlayan etkinlik, konuşmalar, sportif etkinlikler, müzik, yemek, çay ikramlarıyla birlikte akşam saatlerine kadar devam etti.


21.05.2015 tarihinde eklendi ve 1,817 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36