Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
GAZİLER CADDESİ ETİLER MAH. NO:28 KAT.6 BASMANE-KONAK/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - AŞURE ETKİNLİĞİMİZ

Şube Yönetim Kurulumuz Ödemiş'te aşure dağıttı.Şube Yönetim Kurulu Merih Eyyup DEMİR ve Yönetim Kurulu üyeleri Ufuk AKIŞ,Timur TUNAY,Hanifi BAŞKAN,Ferit KÖROĞLU,Ahmet Sertan ŞİRİN,Tuncay ÜNSAL eğitim çalışanlarımıza ve vatandaşlara aşure dağıttılar.Şube adına Basın Açıklaması Şube Dış ilişkiler ve Basın Sekreteri Tuncay ÜNSAL arafından yapıldı.

Muharrrem ayı Hz. Peygamber’in torunu Hz. Hüseyin’in ve çoğu Ehli Beyt mensubu 70‘ den fazla insanın siyasi ihtiraslar uğruna şehit edilmesi nedeniyle müslümanların ortak hafızasında büyük bir acının tarihidir.

Şurası iyi bilinmelidir ki, Kerbela hadisesinde Hz. Hüseyin ve arkadaşlarının uğruna can verdikleri yol, Hz. Muhammed Mustafa’nın yoludur. Hz. Hüseyin zulme, zâlime, haksızlığa ve adaletsizliğe karşı çıkmıştır. Kerbelâ’yı anlamak, Kerbelâ’yı yaşamak, hakka, hakikate, hürriyete ve adalete sahip olmak demektir. Bu itibarla Hz. Hüseyin’in Resûlullah Efendimizin (sas) izinde, soy, sop, aşiret, asalet, makam kaygısı gütmeksizin giriştiği ve canını feda ettiği mücadelesi hepimize örneklik teşkil etmelidir. Hiç kuşkusuz Hz. Hüseyin, Kerbelâ’da şehadetiyle zalimlere üstün gelmiştir.

Bu vesileyle Muharrem ayının İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar ve bereketler getirmesini, barışa ve huzura vesile olmasını niyaz ediyoruz.

Öğretmenler toplumun en fedakâr, en cefakâr insanlarıdır. Öğretmenler ki insanları cehaletten kurtarıp gerçeği anlatırlar. Üzerinde yaşadığımız ve fedakâr atalarımızın kanlarıyla sulanmış bu vatanı sevmeyi, onun için gerekirse canımızı vermeyi bize öğretmenlerimiz öğrettiler.

Nurettin Yılmaz, Hacı Ömer Şahin, Aydın Yılmaz görev yaptıkları okulda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması yapmamaları için PKK tarafından tehdit edildi. Teröristlerin tehditlerine boyun eğmediler. Kaldıkları lojmanda elleri arkalarından bağlandıktan sonra teröristlerce şehit edildiler.

İsmini sayamayacağımız daha yüzlerce meslektaşımız, toplumu aydınlatmak uğruna canlarını feda ettiler. Ve onlar; bağımsızlığımızı simgeleyen, Türk’ün her zaman özgür yaşayacağını göklerde dalgalanarak bütün dünyaya haykıran şanlı bayrağımızı sevmeyi bize öğretenlerdir. Onlar görevleri başında vatanları için şehit oldular. Arkalarında vatan için canını seve seve verecek evlatları bırakarak ayrıldılar.

Bu vesile ile başta başöğretmen Mustafa kemal ATATÜRK ve tüm şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, ruhları şad olsun diyoruz.

Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyoruz. 

 

CEPHE GAZETESİ

TES ŞUBE HABERLER

24.11.2013 tarihinde eklendi ve 1,854 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
GAZİLER CADDESİ ETİLER MAH. NO:28 KAT.6 BASMANE-KONAK/İZMİR
0 232 445 14 36