Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
GAZİLER CADDESİ ETİLER MAH. NO:28 KAT.6 BASMANE-KONAK/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - YENİ YIL MESAJI

2012’YE GİRERKEN

Her ne olursa olsun gelen geçen günler sadece bir tek gerçekle hayatımızda var olmaktadır. Giden geri gelmemektedir. 2011 acı tatlı günleriyle birlikte sona erdi. Yeni dostluklar, eski kırgınlıklar geride kalanlar ve getirdikleri. Mümkün olduğu kadar keşke demeden geçirebildiğimiz günlerdir mutlu saydıklarımız. Bu sayının artmasıdır yaşamın anlamını bizler için farklı kılan.

Eşit işe eşit ücret adaletsizliği ile son noktayı koyduğumuz 2011 belki de yeni yılın umutsuzlukların umuda dönüşeceğinin bir habercisi olarak kalacaktır belleklerimizde.

Özelleştirilen kurumlardan gelen ve aramıza katılan mesai arkadaşlarımızın çalışma koşullarının gelişen bir ekonomi olarak övündüğümüz ülkemizde nereye sığdırılabileceğinin mutlaka insanlık açısından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Eğitim paydaşlarımız olan eğitim çalışanları, öğrencilerimiz, velilerimiz için yaşanan tüm sorun sayabileceğimiz olayların esasında bugün için olmadığını fark edebiliyor muyuz? Unuttuk bunları. Yarına bakacağız. Yarın uyandığımızda yeni bir solukla yeniden eşit işe koşacağız. Sosyal Devlet ilkesi çerçevesinde yaşam ve iş koşullarının insanca yaşanması için anlam kazanmasına gayret göstereceğiz.

            Yeni  yılda sağlık, mutluluk, yüzünüzde gülücükler ve başarı sizlerle olsun.

 

                                                             Merih Eyyup DEMİR

                                                             Şube Başkanı

31.12.2011 tarihinde eklendi ve 3,240 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
GAZİLER CADDESİ ETİLER MAH. NO:28 KAT.6 BASMANE-KONAK/İZMİR
0 232 445 14 36