Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - ÖDEMİŞ TEMSİLCİLİĞİ KAHVALTI ETKİNLİĞİ

Ödemiş İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü kahvaltı etkinliği Ecenaz düğün salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Kiraz İlçe Temsilcisi Durmuş Balcı, Beydağ İlçe Temsilcisi Çağdaş Avcı ve çok sayıda davetli katıldılar. Etkinlik öncesinde ödemiş İsabet Kırtasiye tarafından üyelerimize Öğretmenler Günü münasebetiyle ajanda dağıtımı yapıldı. Etkinliğin açış konuşmasını Şube Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Tuncay Ünsal yaptı. Ünsal, konuşmasında şunları söyledi:

Ülkemizin dört bir yandan kuşatıldığı, milli ve manevi değerlerimizin yıpratılarak, milli birlik ve beraberliğimizin çökertilmeye çalışıldığı bir dönem yaşıyoruz. Bu durumdan kurtulmak ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmek için, ülkesini, vatanını, milletini seven, devletine bağlı, milli bilinç sahibi yeni nesiller yetiştirmek, bizlerin birinci dereceden vazifemizdir.

Alın terimiz, emeğimiz çalındı, devlet okullarına kaynak yok diye destek olunmazken, özel okullara teşvik verildi, üvey evlat muamelesi gördük. Enflasyon farkından mahrum edildik. Kendine sendika diyen akiller tarafından, hükümete pazarlandık, emeğimizi sattılar, ekonomik kayba uğradık. Mobbinge maruz kaldık, yargı kararları uygulanmadı hatta hukuk, adalet diye bir şey kalmadı. Fikir ve düşünce farklılığı sebebi ile fişlendik. Alo 147 ye şikâyet edildik. Öğrenci ve veli baskısına, şiddetine uğradık. Kendi bakanlığımız tarafından eleştirildik, yan gelip yatan, aylarca tatil yapan memurlar olarak görüldük, meydanlarda yem bekleyen güvercinlere benzetildik. Saygınlığımız kalmadı, itibarsızlaştırıldık.

Biz bunları hak etmedik. Türk Eğitim-Sen olarak, her zaman ve her şartta yanınızda olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bugün birlik olma zamanıdır.

Gecenin en karanlık saatlerinin, sabahın ilk ışıklarına en yakın zaman olduğunun bilinci içerisindeyiz. Öğretmen ve öğrencilerimize olan güvencimiz sonsuzdur.

Bu vesile ile bin bir güçlük içinde, yokluk, haksızlık ve adaletsizliklere maruz kalmasına rağmen, yılmadan, yıkılmadan, ilkelerinden taviz vermeden, yorulmadan, şaşmadan bu kutsal görevi ifa eden ve geleceğimizi şekillendiren tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum.

Daha sonra söz alan Şube Başkanı Merih Eyyup Demir ise konuşmasında şu konulara değindi:

Memurlar için 2014 yılı kayıp yıldır. 2015 yılı ise bir önceki yılı arayacağımız bir yıl olacaktır. 2015 yılında %3 + %3 zam oranının hedef enflasyon karşısında nasıl bir anlam ifade ediyor olduğunu hepimiz iliklerimize kadar hissediyoruz. Ak saraylarda otururken 11 TL’lik kara lastiği yırtık milletimize reva gören anlayışı reddediyoruz. Hak kayıplarımızın telafisi için 6 Aralık’ta Ankara’ya gidiyoruz. Bütün illerimizden yoğun bir katılımla hak ettiğimizin karşılığını isteyeceğiz. Bize bunu reva gören anlayışı ve bu yaşananları görmezden gelerek koltuk peşinde koşanları protesto edeceğiz.

Milli Eğitim sistemi artık içinden çıkılması gün geçtikçe zorlaşan sorunlarla boğuşmaktadır. Neresinden tutarsanız elinizde kalır bir sistem haline gelmiştir. Son yaşanan TEOG eğitimde nerede olduğumuzun ve nereye gittiğimizin yeterli bir göstergesidir. Gelecek neslimiz bunları hak etmiyor. 2023 hedefimize yön verecek nesli bu şekilde yetiştireceksek vay halimize!

6528 sayılı yasa ile eğitim yöneticilerimizin yaşadıkları tüm kamuoyu tarafından yakından takip edilmektedir. Eğitim yöneticilerini tasfiye süreci yaşanmıştır. Peki, ne uğruna? İlimizde 480 okul/kurum yöneticisi görevlerinden alınmıştır. Mahkeme süreci devam eden bu konuda da hak yerini bulacaktır. Bugüne kadar tüm zorluklarına katlanan, her yıl kayıt parası adı altında töhmet altında bırakılan bu yöneticilerimizin emekleri hiç sayılmıştır.

Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte okullarımızda yürütülmeye çalışılan yetiştirme kursları arap saçına dönmüştür.

Eğitimde yaşananların yakın takipçisiyiz. Geleceğimizin emanetçileri yavrularımızın nitelikli eğitim hakkı için her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Öğretmenlerimizin yok edilmeye çalışılan itibarları için mücadeleye devam edeceğiz. Her türlü olumsuzluklara rağmen geleceğimizin temeli olan eğitim konusunda millet, memleket sevgisi ile dolu ahlaki değerlerine sahip bir nesil yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

23.11.2014 tarihinde eklendi ve 1,676 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36