Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - KEMALPAŞA TEMSİLCİLİĞİ KAHVALTI ETKİNLİĞİ

Kemalpaşa İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü kahvaltı etkinliği Nif Kadırga Restoran tesislerinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Şube Yönetim Kurulu üyeleri, üyelerimiz ve çok sayıda davetli katıldılar. Etkinliğin açış konuşmasını Kemalpaşa İlçe Temsilcisi İsmail Uysal yaptı. Uysal, katılımcıların Öğretmenler Günü’nü kutlayarak sözü Şube Başkanı Merih Eyyup Demir’e bıraktı. Demir, konuşmasında şunları söyledi::

Memurlar için 2014 yılı kayıp yıldır. 2015 yılı ise bir önceki yılı arayacağımız bir yıl olacaktır. 2015 yılında %3 + %3 zam oranının hedef enflasyon karşısında nasıl bir anlam ifade ediyor olduğunu hepimiz iliklerimize kadar hissediyoruz. Ak saraylarda otururken 11 TL’lik kara lastiği yırtık milletimize reva gören anlayışı reddediyoruz. Hak kayıplarımızın telafisi için 6 Aralık’ta Ankara’ya gidiyoruz. Bütün illerimizden yoğun bir katılımla hak ettiğimizin karşılığını isteyeceğiz. Bize bunu reva gören anlayışı ve bu yaşananları görmezden gelerek koltuk peşinde koşanları protesto edeceğiz.

Milli Eğitim sistemi artık içinden çıkılması gün geçtikçe zorlaşan sorunlarla boğuşmaktadır. Neresinden tutarsanız elinizde kalır bir sistem haline gelmiştir. Son yaşanan TEOG eğitimde nerede olduğumuzun ve nereye gittiğimizin yeterli bir göstergesidir. Gelecek neslimiz bunları hak etmiyor. 2023 hedefimize yön verecek nesli bu şekilde yetiştireceksek vay halimize!

6528 sayılı yasa ile eğitim yöneticilerimizin yaşadıkları tüm kamuoyu tarafından yakından takip edilmektedir. Eğitim yöneticilerini tasfiye süreci yaşanmıştır. Peki, ne uğruna? İlimizde 480 okul/kurum yöneticisi görevlerinden alınmıştır. Mahkeme süreci devam eden bu konuda da hak yerini bulacaktır. Bugüne kadar tüm zorluklarına katlanan, her yıl kayıt parası adı altında töhmet altında bırakılan bu yöneticilerimizin emekleri hiç sayılmıştır.

Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte okullarımızda yürütülmeye çalışılan yetiştirme kursları arap saçına dönmüştür.

Eğitimde yaşananların yakın takipçisiyiz. Geleceğimizin emanetçileri yavrularımızın nitelikli eğitim hakkı için her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Öğretmenlerimizin yok edilmeye çalışılan itibarları için mücadeleye devam edeceğiz. Her türlü olumsuzluklara rağmen geleceğimizin temeli olan eğitim konusunda millet, memleket sevgisi ile dolu ahlaki değerlerine sahip bir nesil yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

23.11.2014 tarihinde eklendi ve 1,712 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36