Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - BASIN AÇIKLAMASI-NÖBET EYLEMİ

Şubemize bağlı Buca İlçe Temsilciliğimiz nöbet eylemi ile ilgili Eğitim-İş Buca Temsilciliği ile ortak basın açıklaması yaptı.Basın açıklamasını Buca Temsilcimiz İsmail Çelik okudu.Çelik,konuşmasında şunları söyledi:

Değerli Basın Mensupları;

Türk Eğitim-Sen olarak kamu kuruluşları içerisinde nöbet tuttuğu halde ücret almayan tek kesim olan eğitimciler için sendikamız tarafından geçtiğimiz yıl dilekçe kampanyası düzenleyerek yapılan işlemin karşılık bulması talebimize bakanlığımız maalesef kulaklarını tıkamış, gözlerini kapamıştır. Eylem başlangıcında haftalık nöbet tutmama kararımız sabote edilmeye çalışılmış, sendikamız tarafından süresiz eylem kararı alınmıştır. Ancak son derece makul ve haklı bu talebimiz karşısında bakanlık yetkilileri kafalarını kuma gömmeye devam etmektedirler.

Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Valilik Makamından gelen yazı üzerine bütün kurum yöneticilerini kendi okullarında nöbet eylemi ile ilgili muhakkik tayin etmiştir. Ancak yapılan toplantılarda herhangi bir işlem yapmayın uyarılarına rağmen kurum yöneticileri öğretmenlere zarflar dağıtarak tek tek idari odalara çağırmışlardır. Müşteki/sanık olarak ifade tutanakları hazırlamışlardır.

Türk Eğitim-Sen olarak soruyoruz:

Buca genelindeki çoğu kurum yöneticilerinin muhakkiklik eğitimi almadan görev verilmesi uygun mudur? Buca genelindeki bazı okul yöneticileri nöbet eylemi ile ilgili yasal süreci takip ederken; bazı kurum yöneticileri neden bu kadar hızlı hareket etmektedirler? Talimatı nereden almaktadırlar?

Kurum yöneticileri öğretmenler arasında ayrım mı yapmaktadırlar?

Öğretmenlerin ifadelerini Müşteki/Sanık olarak alanlar kurum yöneticisi midir? Cumhuriyet Savcısı mıdır?

Nöbet tutmayan öğretmenlere yönelik ek ders kesme düşüncesi mevzuatın neresinde yazmaktadır?

Geldiğimiz noktada kraldan çok kralcı kesilen bazı okul yöneticilerinin eğitim camiası tarafından genel kabul görmüş ve yoğun katılımın olduğu eylemimizi sabote etme girişimlerini kınıyor ve yapılacak her eylem kırıcı hareketin karşılık bulacağının bilinmesini istiyoruz.

Türk Eğitim-Sen olarak Buca İlçe Müdürlüğü yöneticilerinin okul yöneticilerini bu uygulamadan bir an önce vazgeçmeleri konusunda uyarmasını bekliyoruz. Aksi halde doğacak sıkıntılardan kendilerinin de sorumlu olacaklarını bilmelerini istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


                                                   İsmail Çelik

                                                 Buca Temsilcisi

 

BASINDAN YANSIMALAR

MYNET HABER

BUGÜN

HÜRRİYET

BEYAZ GAZETE

RADİKAL

ARCA AJANS

08.04.2015 tarihinde eklendi ve 1,798 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36