Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
Haberler - İLÇE TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI

Şube Başkanlığımıza bağlı İlçe Temsilcilikleri İstişare Toplantısı 19 Ocak Pazar günü Ödemiş Öğretmenevinde yapıldı. Toplantıya Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Temsilcileri katıldılar. Şube Başkanımız Merih Eyyup DEMİR, şubemizin 2010 yılından bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Üye sayıları hakkında bilgiler vererek üye artışı için yapılacak çalışmaları anlattı. Eğitim çalışanlarının son on yıllık zaman zarfında moral motivasyonunun giderek azaldığını, bunun da eğitim de 2002 yılından bugüne kadar Milli Eğitim Bakanı makamındaki değişimlerden eğitimde yaşananları okumanın çok zor olmayacağını söyledi. Öğretmenlerin özellikle 4+4+4 yeni eğitim modeli ile birlikte oluşan yeni süreçte yaşadıkları sıkıntılardan bahsederek Türk Eğitim Sen olarak yapılanları anlattı. İzmir’de eğitim de yaşanan sorunlara değindi. Öğretmen rotasyonu konusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir çalışma içerisinde olunduğunu anlattı.

Ülkemiz de 17 Aralık tarihinin ülkemiz açısından yeni ve çok farklı bir süreç olduğunu anlatarak, yaşanan sürecin ülkemiz ekonomisine açtığı yaraları ve özellikle 2013 yılında yapılan Toplu Sözleşme sürecinde alınan zamların 15 Ocak itibariyle bordrolarda görülmesiyle birlikte yaşanan hayal kırıklığından bahsetti.

MEB’in üzerinde çalıştığı Öğretmen Kanunu’nun öğretmenlerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu dışına çıkarılması üzerine kurulmuş bir çalışma olduğunu ifade etti. Bu konuda yapılan çalışmanın da maalesef yine her zaman olduğu gibi kapalı kapılar ardında sürdürüldüğünü anlattı. Bu çalışma ile yapılmak istenilenin öğretmenleri kadrosuz olarak göreve başlatarak, hoşlarına gitmezse ‘uğurlar olsun’ modeli olacağını ifade etti. Öğretmenlerin iş güvencesini kaldıracaklarını, iller arası rotasyon getireceklerini söyledi. Ancak bu konuda Türk Eğitim Sen olarak her zaman olduğu gibi yine en gür sesimizle yapılmak istenileni eğitim camiamızla ve toplumla paylaşarak eğitim camiasıyla paylaşılmadan hazırlanan her konuda olduğu gibi karşısında olacağımızı ifade edeceğimizi söyledi.  Eğitim camiamızın gelecekte kurgulanan tezgâhları da görmesi gerektiğini söyledi. Memurların hakkını, hukukunu korumak ve ülkemizin birlik ve bütünlüğünü savunmak için her türlü mücadeleyi yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimizi ifade etti.

Şubemize hizmeti olan ve görevi yeni arkadaşlarımıza devreden Yönetim Kurulu üyesi ve İlçe Temsilcisi arkadaşlarımıza plaket ve kalem seti takdim töreninden sonra soru cevap şeklinde devam eden toplantı iyi dileklerle sona erdi.

19.01.2014 tarihinde eklendi ve 2,100 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36