Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
BASINDA BİZ - EGE HABERİ-YENİ KARARNAME EŞİTSİZLİK GETİRİR
Tarih 25.11.2011
Yayın Yeri Basında Biz

Yeni kararname eşitsizlik getirir

Türk Eğitim-Sen Torbalı Şube Başkanı Timur Tunay, hükümetin, kamudaki ücret dengesizliğini ortadan kaldırmak için çıkardığı 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’nin büyük eşitsizliklere yol açtığını öne sürdü

TÜRK Eğitim-Sen Torbalı Şube Başkanı Timur Tunay, hükümetin, kamudaki ücret dengesizliğini ortadan kaldırmak için çıkardığı 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’nin büyük eşitsizliklere yol açtığını iddia ederek, “Bu ülkenin çimentosu olan öğretmen ve akademisyenlerimizin eşit işe eşit ücret düzenlemesinde yok sayılması kabul edilebilir değil.” dedi. Tunay, üst düzey yöneticilere yüksek, bazı devlet memurlarına da daha düşük oranlarda ek ödeme yapılırken öğretmenlere, profesörlere, doçentlere, yardımcı doçentlere, araştırma görevlilerine, Din Hizmetleri Sınıfı’ndaki din görevlisine, Sağlık Hizmetleri Sınıfı’ndan hekim dışı sağlık personeline, Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi kurumlarda çalışanlara yapılan aylık ek ödeme miktarında herhangi bir değişiklik olmadığını hatırlattı. Eşit işe eşit ücret düzenlemesiyle birlikte eğitimcilerin gelirinin kamudaki en düşük maaş seviyelerinden biri olduğunu vurgulayan Tunay, bu durumun Türkiye’nin dört bir yanında, ağır koşullarda, fedakârca çalışan öğretmen ve akademisyenlere vurulmuş bir darbe olduğunu savundu.

81 İLDE EYLEM YAPILACAK

TUNAY, tüm Türkiye’yi eylem alanına çevireceklerini, eylemlere sonuç alıncaya kadar devam edeceklerini bildirdi. İlk eylemin 23 Kasım Çarşamba günü yapılacağını açıklayan Timur Tunay şöyle dedi, “Üst düzey yöneticiler 759 TL ek ödeme alırken, öğretmenlerin, akademisyenlerin ve diğer çalışanların ek ödemelerinde artış yapılmamasını, maaşlarının yerinde saymasını, yüzde 3’lük, yüzde 4’lük zam oranlarına mahkûm edilmesini protesto ediyoruz. Türk Eğitim-Sen olarak, öğretmen, akademisyen ve diğer çalışanları görmezden gelenlere karşı sonuç alıncaya kadar 81 ilde eylem yapacağız. Sendikamız, her çarşamba günü saat 12.30’da, Ankara’da Maliye Bakanlığı, illerde de Valilikler önünde kitlesel basın açıklamaları yapacak, oturma eylemleri düzenleyecek. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nden bir gün önce, 23 Kasım’da bütün il, ilçe merkezlerinde ve üniversitelerde Başbakanlığa hitaben yazdığımız dilekçeleri kitlesel basın açıklaması yaparak, Başbakanlığa göndereceğiz.”

 HABER LİNK:

http://www.egehaberi.com.tr/detay.php?HaberID=2420

 

14.12.2011 tarihinde eklendi ve 2,078 kez okundu.
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36