Ana Sayfa
Haberler
İlçe Temsilcileri
Köşe Yazıları
Anket
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Anlaşmalar
İLETİŞİM
ADRES
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR

TELEFON
0 232 445 14 36

FAKS
0 232 445 16 41
BASINDA BİZ - ÖDEMİŞ YEREL GÜÇ-TÜRK EĞİTİM SEN PKK'YI KINADI
Tarih 05.10.2011
Yayın Yeri Basında Biz

Türk Eğitim-Sen, PKK’yı kınadı

Türk Eğitim-Sen Ödemiş İlçe Temsilcisi Tuncay Ünsal son günlerde öğretmenleri hedef alan terör örgütü PKK’yı kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Türk Eğitim-Sen Ödemiş İlçe Temsilcisi Tuncay Ünsal son günlerde öğretmenleri hedef alan terör örgütü PKK’yı kınayan bir basın açıklaması yaptı. Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan öğretmenlerin sayısının son bir haftada 12’ye yükseldiğini ifade eden Ünsal, 30 yıldır Türkiye’nin kanını emen bölücü terör örgütünün bugüne kadar 100’ü aşkın öğretmeni katlettiğini, okulları bastığını ve eğitim yuvalarını yıkarak eğitim hizmetini sekteye uğratmayı amaçladığını dile getirdi.

PKK’nın; tek amacı öğrencileri ülkesine ve milletine faydalı donanımlı bireyler olarak yetiştirmek olan öğretmenlere yönelik düzenlediği bu hain saldırıları şiddet ve nefretle kınadıklarını kaydeden Ünsal, “Hükümetin, kaçırılan meslektaşlarımızın bir an önce yuvalarına ve çok sevdikleri mesleklerine sağlıkla dönmelerini sağlamasını istiyoruz” dedi.

Tuncay Ünsal, “Çok açıktır ki; bölücü örgütün eğitimcilere ve okullara yönelik saldırısının asıl amacı; çocuklarımızın iyi eğitim almasını, aydınlanmasını ve memleketine sadakatle bağlı vatan evlatları olarak yetişmesini engellemek ve böylece kendi insan kaynağını oluşturmaktır. Öte yandan öğretmenevlerine, kamu binalarına, devletin iş makinalarına saldıran katil sürüsü; kamu hizmetlerine engel olarak, vatandaşlarımız ile devletimiz arasındaki güven ilişkisini de rencide etmeyi hedeflemekte; bu sayede ideolojik propagandasının zeminini oluşturma arzusunu taşımaktadır” şeklinde konuştu.

“PKK’NIN DESTEKÇİLERİ ARTIYOR”

Son yıllarda bölücü örgütün ve destekçilerinin faaliyetlerinde gözle görülür bir artışın söz konusu olduğunu ifade eden Ünsal, “Özellikle sivil vatandaşlarımıza dönük saldırılar pervasızca artmış bulunmaktadır. Anne karnındaki bebeğe bile kastedecek kadar çıldırmış olan cinayet şebekesi; büyükşehirlerimizi bombalarla kana bulamakta, Türk Kürt ayrımı yapmadan vatandaşlarımızı öldürmekte, şehir merkezlerinde güpe gündüz cinayet işlemekte; kaymakamlarımızı, sağlık memurlarımızı, öğretmenlerimizi kaçırmakta; yol keserek kimlik kontrolü yapmakta, sözde mahkemeler kurmakta, vergi adı altında haraç toplamaktadır. Velhasıl, uzun sözün kısası “Buraların ağası benim” demektedir.

Türkiye Cumhuriyeti, toprakları üzerinde bir çapulcu sürüsünün hüküm sürmesine göz yumacak bir muz cumhuriyeti değildir. Türk Devletine kimse kafa tutma cüretini gösteremez. Fakat devletimizi yönetme pozisyonunda olanlar da bu şuurla hareket etmelidir.

Devletin gücünü dost düşman herkese göstermesi gerekenler, vatandaşları nezdinde güven ve huzur duygusunu yerleştirmesi gerekenler zafiyet içerisinde olduğunda çeteler düzene hâkim olurlar. İşte, ülkemizin bir kesiminde bugün yaşananların nedeni budur. Sözde Demokratik Açılım adına terör örgütü uzantılarına ve bölücü destekçilerine karşı gösterilen müsamahanın geldiği nokta; terörün azması, bölücülerin şımarması, huzurun ve birlikte yaşama duygusunun rencide olmasıdır” diye konuştu.

“ARTIK YETER!”

Hükümeti daha cesur hareket etmeye davet ettiklerini vurgulayan Türk Eğitim-Sen Ödemiş İlçe Temsilcisi Tuncay Ünsal, “Bugünden tezi yok, bölücü örgüte ve destekçilerine karşı en sert tutumu almaktan çekinmeyin. Bölücülere ekonomik, siyasal ve sosyal destek sağlayan unvanı ve sıfatı ne olursa olsun her unsura karşı ivedilikle tedbir alın. Bin yıldır her melanete kol kola karşı duran, her felaketi birlik ve beraberlik içerisinde defeden büyük milletimizin arasına nifak sokan bölücülük mikrobunu artık temizleyin. Bunun için ne gerekiyorsa yapın. Demokrasi, insan hakları, ekonomik ve sosyal talepler terörün malzemesi olamaz! Anne karnındaki bebekleri dahi katleden, ekmeğinin peşinde olan kamu çalışanlarını kaçıran, güvenlik görevlilerini şehit eden cinayet şebekesi demokrasinin ve siyasetin muhatabı değildir. Ne adına ve hangi sıfatla olursa olsun bölücü terör örgütü ve temsilcileriyle doğrudan ya da dolaylı müzakere edilmesi ve muhatap olunması kabul edilemez. Bu görüşmelerin bölücü örgüte ve faaliyetlerine meşruiyet kazandırdığı gözden kaçırılmamalıdır” dedi.

“MUHATABIMIZ HÜKÜMET”

Devletin bütün vatandaşlarının huzur ve can güvenliğini sağlamakla mükellef olduğunu belirten Ünsal açıklamalarını şöyle tamamladı: “Devlet bunun için vardır. Devleti yönetme sorumluluğu da hükümettedir. Her memleket meselesinde olduğu gibi terör belasında da muhatabımız hükümettir. Dolayısıyla hükümet edenlerin çağrılarımıza kulak vermesi, eleştirilerimizi dikkate alması ve gereğini yapması asgari bir zorunluluktur. Bu yara, bir iç siyaset meselesi değildir. Başta Sayın Başbakan olmak üzere tüm sorumluluk makamında olanlar şapkayı önlerine koymalı, “nerede hata yapıyoruz” diye bir değerlendirme yapmalıdırlar. Neredeyse sıfır kayıptan her gün şehit verilen noktaya gelinmiş olması bir şeylerin yanlış yapıldığının en somut göstergesidir. Her vahim olaydan sonra atılan hamasi nutuklar, sözde terörle mücadele kararlılığı ve artık alışıldık oyalamalar kamuoyunu tatmin etmemektedir. Sorumsuz ve vurdumduymaz geçiştirmeler vatandaşlarımızda artık tiksinti uyandırmaktadır.

Hükümet şunu unutmasın ki, bölücü teröre karşı atacağı her adım milletimizden tam destek görecek ve teşvik edilecektir. Yanlışlardan bir an önce dönülmeli ve büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu beladan kurtarılmalıdır. Bir öğretmenin, bir sağlık memurunun, bir kaymakamın kendi toprağımızda bir çete tarafından kaçırılıyor olması kudretiyle övündüğümüz Devletimizin ayıbıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni bu ayıptan kurtarın. Kendi toprağımızda can güvenliğimizden ve huzurumuzdan emin bir şekilde yaşamak istiyoruz.

Öte yandan öğretmenlerimizi kaçıran, okullarımıza saldıran bölücü çakallara da seslenmek istiyoruz ki;

Hiç ümitlenmeyin: ülkemizin fedakâr ve inançlı eğitimcileri, ülkemizin neresinde olursa olsun memleket evlatlarını ülkelerine ve milletine sadık ve faydalı bireyler olarak yetiştirmeye devam edeceklerdir. Yıllardır olduğu gibi bundan sonra da hiçbir hain girişim ve tehdit kahraman öğretmenleri bu idealinden geri durduramayacaktır.

Yürekten inanıyoruz ki; bölücü hainlerin emelleri; öğretmenlerimizin yetiştirdiği vatansever memleket evlatlarının sayesinde iğrenç kursaklarında kalacaktır.”

 HABER LİNK:

http://www.yerelguc.com/gundem/turk-egitim-sen-pkkyi-kinadi.htm

05.10.2011 tarihinde eklendi ve 1,995 kez okundu.
Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Web Sitesi
1379 Şevket Özçelik Sok.Güven İşhanı No:59/110 Alsancak/İZMİR
0 232 445 14 36